Dorty na oslavy dětí v MŠ

Milí rodiče,

dovolte mi , abych zde ještě jednou upřesnila případné pochybnosti či nesprávně pochopené informace ohledně nošení dortů a laskomin do MŠ z domácí výroby.

Tímto prosím všechny rodiče, aby přijali nařízení v naší mateřské škole s pochopením.

Dortíky a veškeré laskominy z DOMÁCÍ VÝROBY, NENÍ MOŽNÉ dětem do školky přinášet na oslavy jejich narozenin. Pokud bude dort zakoupený a bude předložen účetní doklad z obchodu, budeme moci dětem takovéto občerstvení nabídnout. Zároveň bych poprosila, aby byly dorty a dobroty pokud možno ovocné ( NE OŘECHOVÉ) !!! Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro ovocnou mísu nebo jinou formu dárečku pro ostatní děti, je to pouze na Vašem rozhodnutí. Avšak nutno podotknout, že povinnost to není, pouze většinou přání dětí, jak potěšit své kamarády. Oslavy dále zachováme, děti tento rituál vítají a těší je sounáležitost kamarádů. Zazpíváme, popřejeme, zatančíme a může dojít i na tzv. HOBLA …

Jde nám všem především o zdraví dětí a předcházení případných reakcí na různé alergie. Z tohoto důvodu jsem také zavedla místo sladkostí, lízátek a bonbonů sušené ovoce, jak jsem již zmiňovala na úvodní schůzce.

V případě různých akcí pořádaných mateřskou školou, např. VÁNOČNÍ POSEZENÍ, DÝNOVÁ SLAVNOST, LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY, BRIGÁDY RODIČŮ atd. pohoštění z domácí výroby lze akceptovat. Zde si rodiče sami ohlídají a rozhodnou o konzumaci dobrot u svých dětí individuálně.

Děkuji za spolupráci a přeji hezké dny.

Hanka Pražáková, ředitelka školy