DÝŇOVÁ SLAVNOST 2023

Vážení a milí rodiče,

přesto, že jsem se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit tradiční Dýňové akce na zahradě, byla jsem informována paní učitelkami a musím konstatovat, že se setkání velmi vydařilo. Jsem potěšena z dalšího prožitého zážitku dětí ve školce. Přikládám doprovodný text od paní učitelky Natálky, která Vás po celou dobu bravurně celým odpolednem provázela.

Ve čtvrtek 2.11.2023 naše školka U Stromu přivítala strašidla, dýně z řad dětí, rodičů a přátel školy a při příležitosti naší slavnosti zavzpomínala a zapálila svíčku za všechny zesnulé. Dušičkové počasí nám kupodivu přálo a celá akce se tak mohla odehrát pod širým nebem až do večerních hodin, kdy na zahradě pod tíhou tmy vynikly všechny ozdůbky, světýlka a rozsvícené dýně. Celým týdnem se školkou linuly dýňové přípravy. Od vyřezávání dýní, přes tvoření výzdoby a obrázků až po pečení perníků. Vše postupně gradovalo již čtvrtečním dopolednem, kdy paní učitelky s dětmi i provozním personálem chystaly zahradu pro odpolední návštěvníky. S příchodem 17.té hodiny postupně přicházeli strašidýlka s doprovodem a se svými výtvory a pochutinami.

V 17hodin jsme se všichni sešli na naší Bylinkové zahrádce. Úvodní slovo, zahájení slavnosti nejstaršími dětmi ze Zelené a Modré, poté se přidaly i maláčci z Červené, Žluté a Oranžové třídy. Slavnostní rozsvícení všech svíček a lampionů a pak už jsme se všichni vydali na lampionový průvod. Po průvodu na děti čekala promenáda a tanec v maskách. Za doprovodu hudby se již každý kochal výrobky dětí a výstavou dýní. Celou akcí vládla trochu strašidelná, ale velmi příjemná atmosféra, kdy si i ti nejstarší u občerstvení popovídali a prohloubili vzájemné školkové i mimoškolkové vztahy.